Big Data

Teknolojinin ilerlemesi ve internetin gelişmesi ile beraber günümüzde bilginin gücü de ön plana çıktı. Firmaların sahip oldukları ekosistemlerden elde edilen verinin büyüklüğü ve bu verinin işlenmesi, bugün ki Big Data kavramını ortaya çıkardı.

Big Data; sosyal medya paylaşımlarınız, fotoğraf arşivleriniz, ilişkisel veri tabanları üzerinde sakladığınız bilgileriniz, sürekli kayıt aldığınız "log" dosyaları gibi farklı kaynaklardan elde edilen tüm bu verilerin anlamlı ve işlenebilir hale dönüştürülmüş biçimidir.

Qetra bu datalara katma değer kazandıracak yapıların hayata geçirilmesi için destek ve danışmanlık projeleri gerçekleştirmektedir.

about-image
about-image

IoT (Internet of Things)

Nesnelerin İnterneti'ni (IoT) kullanarak firmanızı yeni ve kompleks yollarla birleştirin. Firmanız içerisinde verimliliği arttırarak daha iyi müşteri deneyimleri sunmaya, daha yönetilebilir ortamlar ve yeni gelir akışları oluşturmaya kadar her süreçte işinize güç katın.

Qetra olarak; ekosisteminizde kullanıdığınız cihazları "connected" haline getirerek iş yapınızın teknoloji seviyesini arttırarak size değer kazandırmayı hedeflemekteyiz.

Nesnelerinizi denetleyen, izleyen ve yöneten IoT çözümleri ile gerçek zamanlı verileri yakalayın.

Pentest & Güvenlik

Pentest, güvenlik açıklarından yararlanarak belirlenen hedeflere sızma denemelerini kapsamaktadır. Qetra ve çözüm ortakları olarak, yapılacak testler dahilinde planlı bir dış veya iç saldırgan gibi, tespit edilen hedeflere güvenlik açıklarını ve zaafiyetlerini kullanarak erişmeyi amaçlar.

 • ​​​Yerel Ağ Testleri
 • Kablosuz Ağ Testleri
 • Sunucu, Aktif cihaz ve yazılımlarının denetimi
 • Web Uygulama Testleri
 • HTTP metodları ve XST testleri (Testing for HTTP Methods and XST)
 • Yetkilendirme Testleri (Authorization testing)
 • Veri sağlaması Testleri (Data Validation Testing)
 • İnsanların zaafiyetlerinden faydalanarak çeşitli ikna ve kandırma yöntemleri
 • Web Uygulamaları Üzerinde Yapılan Kaynak Kod Testleri
 • Masaüstü Uygulama Üzerinde Yapılan Kaynak Kod Testleri
 • Mobil Uygulama Üzerinde Yapılan Kaynak Kod Testleri

Sanallaştırma Teknolojileri

OpenStack, VMWare, Docker gibi platformları sistemlerinize entegre ederek, yüksek performanslı ve esnek bir sunucu alt yapısı oluşturabilirsiniz.

Sanallaştırma sistemleri; kurulum, yönetim, bakım, süreklilik, esneklik, maliyet ve bütçeleme gibi konulara farklı bir bakış açısı getiren ve istisnasi durumlar dışında firmalar tarafından tercih edilen altyapı sistemlerindendir.

about-image

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?


Bize ulaşın

about-image

Standart Bakım ve Destek

Tek seferlik geçerli olmak koşulu ile, Profesyonel ekibimizden Destek hizmeti alabilirsiniz. Ücretlendirme destek süresine göre değişmektedir. Detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

ProAktif Bakım ve Destek

Uzaktan bağlantı, telefonla destek veya yerinde müdahale yöntemleri ile destek hizmeti verilmektedir. Kurum ve Kuruluşunuz için, 1 yıl boyunca geçerli olacak Destek/Bakım sözleşmesi ile ilgili hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Kurumsal Bakım ve Destek

Network ve Network ürünlerinizin konfigürasyonu, Linux ve/veya Windows tabanlı Sunucularınız bakımı ve yapılandırması gibi tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için, Profesyonel Destek personelimizden (24/7 süresince) ilgili hizmeti alabilirsiniz.

about-image

Bilgi ve destek almak için

iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

Create easily your own business with our support

"Success is not the key to happiness. Happiness is the key to success.
If you love what you are doing, you will be successful."

Dr. Albert Schweitzer